Kolle Beton

The Best Quality Products
Skaistums
komforts un dizains
Jūsu
mājas pamats

Ceļu un ietvju apmale.

Pašlaik apmaļu akmens izgatavošana ir viens no pieprasītākajiem mūsdienu būvniecības materiālu ražošanas virzieniem. Tagad apmales ir guvušas plašu pielietojumu nelielu ēku būvniecībā, ielu ceļu seguma un automaģistrāļu noformējumā, parku, dārzu, skvēru, ārpilsētas māju un privātmāju labiekārtošanas darbos. Ļoti bieži apmaļu akmeņi tiek izmantoti ainavu dizainā, realizējot vispārsteidzošākās dizaina veidotāju ieceres, individuālos projektos, oriģinālas idejas, piešķirot teritorijai dekoratīvu noformējumu un pabeigtību.

Parasti izšķir vairākus apmaļu veidus: ietvju apmale un ceļu apmale.

Ceļu apmale paredzēta pielietošanai vietās, kurām ir ceļu segums. Neviena mūsdienīga transporta ceļu izklāšana nav paveicama bez apmaļu akmens. Tas ir nepieciešams ceļu klājuma deformācijas novēršanai, tā stiprināšanai un estētiska noformējuma piešķiršanai ceļu klājumam.

Ceļu apmale atdala braucamo daļu no gājēju ceļa, veidojot trotuārus, celiņus.

Ceļu apmale tiek izgatavota no kvalitatīva, augstas izturības materiāla, pielietojot mūsdienīgas tehnoloģijas. Pašreizējās ražošanas iespējas nodrošina augstas ekspluatācijas īpašības, izturīgumu pret pastāvīgām slodzēm.

Ietvju apmale – tas ir lielisks ceļu klājuma materiāls, kas pašlaik tiek veiksmīgi pielietots daudzās jomās. Parasti ietvju apmale norobežo apzaļumoto zonu, bērnu rotaļu laukumus, sporta kompleksus, kā arī tiek izmantota par dekorējošu elementu parku, skvēru un celiņu ierīkošanā. Ietvju apmales ir vajadzīgas, veidojot skaistas alejas, rūpīgi izklātus gājēju celiņus, īpaši noformētas ietves, nostiprinot un dekorējot ziedu dobes.

Ietvju apmale vairākkārtēji paaugstina jebkura ceļu klājuma noturīgumu pret deformēšanos, izjukšanu un izskalošanos, pie kam palīdz dizaineru darbā izveidot un noformēt gājēju celiņu kompozīcijas vienotību.

Pateicoties materiāla izturības augstajām īpašībām, ietvju apmalēm piemīt liela stiprība, mitrumizturība, tās iztur augstas un zemas temperatūras, tās ir nodilumizturīgas un nepakļaujas dažādu ziemas periodā kaisītu reaģentu nelabvēlīgajai ietekmei, viegli iztur temperatūru svārstības 50 grādu robežās. Ietvju apmalei piemīt arī vizuālā pievilcība, tās tiek izgatavotas dažādas formas, krāsu un izmēru.