Kolle Beton

The Best Quality Products
Skaistums
komforts un dizains
Jūsu
mājas pamats

Bruģis – kā ceļa pārsegs

Lai izveidotu skaistus trotuārus un celiņus, mūsdienās visi pārsvarā izmanto tā saucamo bruģi. Tas ir ļoti izturīgs un ilgi kalpojošs. Pateicoties tā formām un sastāvdaļām, ar to var izklāt lielas platības, izveidojot skaistu dizainu un izturīgu celiņu. Bruģis tiek izmantots kā ceļa segums piemājas teritorijas vai nelielu laukumu izklāšanai. Ārpilsētas apstākļos bruģis kalpo par celiņu un bruģējumu ap kotedžu. Šis materiāls piešķir eiropeisku ārieni jebkuriem ceļiem un teritorijām, kurām tiek izmantots bruģis.

Bruģis tiek izgatavots no dažādiem materiāliem, no kuriem visizturīgākais ir granīts. Celiņi un apmales, kas izveidoti no bruģa, kam pievienots granīts, iztur lielas automobiļu svara radītās slodzes. Šis materiāls ir noturīgs pret dažādu sezonu temperatūru svārstībām, atmosfēras nokrišņiem.

Bruģa atšķirīgā īpatnība no citiem ceļa segumiem ir tā mobilums. Veicot ceļu remontdarbus, bruģi iespējams uz laiku demontēt, izliekot to no jauna tajā pašā vietā. Tas nezaudēs ne savu ārieni, ne kvalitāti.

Bruģa priekšrocības:

  • Nodilumizturība
  • Stiprība
  • Estētiskais izskats
  • Viegli apstrādājams un kopjams
  • Nerada ūdens aizturi lietus laikā
  • Liela materiāla formu un krāsu toņu daudzveidība

Lielākā daļa ceļu mūsu pilsētās ir segtas ar visiem ierasto asfaltu. Neraugoties uz šī seguma pozitīvajām īpašībām, tam piemīt arī negatīvās. Pie augstām vasaras sezonas temperatūrām, asfaltam uzsilstot, tas izdala lielu daudzumu koncerogēnu. Ilgstoši uzturoties šādā vidē, iespējama pat saindēšanās. Savukārt, bruģis un apmales, kas ierāmē laukumus un ceļus, saglabā savu blīvumu un nepiesārņo gaisu ar kaitīgām vielām. Tāpēc privātās kompānijas un dažnedažādas kafejnīcas cenšas izmantot tieši šo materiālu teritorijas izklāšanai vasaras kafejnīcām un celiņiem ap ēku.

Bruģa ceļa segums spēj nokalpot vairāk kā divdesmit piecus gadus, nezaudējot savu estētiskumu un stiprumu. Bez tam, šādi ceļi vienmēr ir izmantojami gan gājējiem, gan automobiļiem pie jebkuriem laika apstākļiem, jo bruģa klāšanas tehnoloģija ļauj iesūkties zemē visam lietus un sniega radītajam mitrumam.