Kolle Beton

The Best Quality Products
Skaistums
komforts un dizains
Jūsu
mājas pamats

Betons

Betons – tas ir ne pārāk dārgs mākslīgais materiāls, kas tiek iegūts speciāla maisījuma sacietēšanas rezultātā un ir paredzēts būvniecībai. Betona sastāvā ir saistmateriāls, smalka vai rupja pildviela un ūdens, kas tiek sajaukti noteiktās proporcijās. Līdz pilnīgai šīs masas sacietēšanai tas tiek dēvēts par “betona maisījumu”.

Betons ir diezgan sens būvniecības materiāls, taču pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, dažādām piedevām, tā īpašības ir uzlabojušās un pilnveidojušās. Atsevišķos gadījumos, kad ir nepieciešams uzlabot strukturālos un tehnoloģiskos rādītājus, betona masai pievieno speciālus dabiskus vai mākslīgus piemaisījumus.

Šodien neviens no būvniecības darbiem neizpaliek bez kvalitatīva betona izmantošanas. Šis būvniecības materiāls vajadzīgs pamatu liešanai, būvējot ēkas, mājas, dzelzsbetona konstrukcijas, kolonas, augstceltnes, tiltus, bankas, trotuārus, baznīcas, automaģistrāles, dzelzceļus, lidostu skrejceļus, elektrostacijas, aizsprostus, slūžas.

Vairāku desmitgadu laikā betons ir nepārtraukti pilnveidojies. Pievienojot maisījumam dažādus materiālus (smiltis, granti, kaļķakmeni, šķembas u. c.), ko mūsdienās speciāli izvēlas konkrētas celtnes izbūvēšanai, betons iegūst dažādas vajadzīgās īpašības. .

 

Pašlaik ir pieejami daudzi betona maisījuma veidi, no kuriem kā svarīgākās var minēt šādas grupas:

  • vieglais betons;,
  • normāls (parastais) betons;
  • smagais betons.

Betonam piemīt daudz lielisku īpašību, kas nepieciešamas veiksmīgai konstrukciju būvēšanai, tas ir: ilgi kalpojošs, izturīgs, ugunsizturīgs, blīvs, sala izturīgs. Pateicoties lielajai mitruma necaurlaidībai, kvalitatīvs betons tiek izmantots pamatu, pagraba grīdas liešanai, sevišķi posmos, kuros ir augsts gruntsūdeņu līmenis. Šauru un augstu celtņu būvēšanai tiek izmantots sevišķi blīvs kvalitatīvs betons, kas ievērojami uzlabo to izturību un paaugstina skaņas izolētību. Bez labiem būvniecības tehniskajiem raksturojumiem kvalitatīvs betons atšķiras no citiem celtniecības materiāliem ar tā vienkāršo pielietojumu un izgatavošanu, tas ir ekoloģisks videi un cilvēkiem, tā energoietilpība ir zema.

Būvējot dažādas konstrukcijas no betona, vēl pašā projektēšanas sākumā ir jāņem vērā betona marka, klase, veids un īpašības. Dažādiem konstrukciju būvēšanas elementiem tiek pielietoti atšķirīgi betonu veidi un markas, kas vislabāk atbilst konkrētajiem mērķiem. Pašlaik ar kvalitatīva betona maisījuma palīdzību var izgatavot jebkuru optimālas formas konstrukciju, izvērtējot pēc arhitektūras, dizaina un būvniecības tehnikas aspektiem.